• Turnaj vo futsale žiačok ZŠ /5.-9.roč./ o pohár riaditeľa CVČ Trebišov

Naše dievčatá sa stredu 7.2.2024 umiestnili na prvom mieste na turnaji vo futsale žiačok ZŠ /5.-9.roč./
    o pohár riaditeľa CVČ Trebišov. Blahoželáme a ďakujeme učiteľovi TSV Jakubovi Bandoľovi za prípravu žiačok.

Najlepšia hráčka Juliana Bobiková, najlepšia strelkyňa Nela Capková.

• Školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín

Stredu 7.2.2024 sa uskutočnilo školské kolo súťaže Hviezdoslavov Kubín. Žiaci predviedli svoje recitátorské schopnosti.

I. kategória poézia

1. miesto - Barborka Mihalčinová (2.B )

2. miesto - Emily Tárczyová (3.A)

3. miesto - Dominika Cibáková (4.A)

I. kategória próza

1. miesto - Sofia Benetinová (2.A)

2. miesto - Natália Andorková (4.B )

II. kategória poézia

1. miesto - Nina Iľková (6.A)

II. kategória próza

2. miesto - Romana Buláková (6.A)

III. kategória poézia

1. miesto - Laura Vargová (9.B )

III. kategória próza

1. miesto - Noemi Haburajová (8.A)

2. miesto - Miriam Pavuková (8.A)

Blahoželáme! Víťazi nás budú reprezentovať na okresnom kole. Všetkým ďakujeme za účasť.

• Úspech v okresnom kole dejepisnej olympiády

Naša žiačka Nellka Begalová z 9.B sa umiestnila v okresnom kole dejepisnej olympiády na úžasnom prvom mieste.

Šimon Ďurček z 8.A sa umiestnil v okresnom kole dejepisnej olympiády na druhom mieste. Blahoželáme. Veľmi sa tešíme z ich úspechov. Ďakujeme PhDr. Márii Krajňakovej za výbornú prípravu žiakov.

Obaja postupujú na krajské kolo, budeme im držať prsty

• Čo o mne vie internet

Naša úžasná, šikovná deviatačka Nella Begalová vyhrala prvé miesto v celoslovenskej esejovej súťaži. Písala esej na tému Čo o mne vie internet alebo Ja a moja budúcnosť na sociálnych sieťach. Za svoju snahu bude odmenená tabletom. Veľmi sa tešíme z jej úspechu a blahoželáme! Ďakujeme pani uč. Oláhovej za odborné vedenie.

• Lyžiarsky výcvikový kurz

V dňoch od 22.1. do 26.1.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili lyžiarskéhoo výcvikového kurzu v Telgárte. Užili si snehu, radosti z pohybu na čerstvom vzduchu, utužili priateľstvá a hlavne si zdokonalili techniku lyžovania.

• Prerušenie výchovno- vzdelávacieho procesu

Vedenie CZŠ s MŠ sv. Juraja v zmysle Metodického usmernenia č. 15/2005-R a odporúčania RÚVZ v Trebišove prerušuje výchovno-vzdelávací proces v materskej aj základnej škole od stredy 24.1.2024 do piatku 26.1.2024 z dôvodu nárastu respiračných chorôb detí a žiakov.Nástup detí a žiakov do školy je pondelok 29.1.2024.

• Školské kolo Pytagoriády

Utorok 12.12.2023 a stredu 13.12.2023 sa uskutočnilo školské kolo obľúbenej matematickej  súťaže - Pytagoriáda.

Úspešní riešitelia sú:

3.A Patrik Merjavý

4.A Samuel Bulák

4.B Ivana Dudoková

5.B Martin Baňacký a Kristián Nagy

6.A Romana Buláková a Dávid Záhorský

7.B Dejan Milišič

8.A Noemi Haburajová

Gratulujeme!

• Sviatok sv. Lucie

Stredu 13.12.2023 sme si pripomenuli svätú Luciu, ktorá bola roznášateľkou svetla. Aj medzi naše deti priniesla svetlo, ktoré si v srdiečkách odnášamé domov.

• Vyhodnotenie zbierky Daruj svetlo a teplo

Stredu 13.12.2023 boli oficiálne odovzdané vyzbierané finančné prostriedky do nadácie Úsmev ako dar zo zbierky “Daruj svetlo a teplo”. Ďakujeme za všetky deti na Ukrajine, ktorým bola zbierka určená. Naša škola vyzbierala 450 €, za čo patrí úprimné Pán Boh zaplať všetkým. Cirkevné školy v meste Trebišov tak spolu vyzbierali a prispievajú sumou 907€.

• O živote zvierat

Ako to prebieha v lese celý kalendárny rok. Beseda s názornými ukážkami parohov, loveckých trofejí, zvukov, lákadiel, výrobkov z parohov, čo sa v lese sme a čo nesmie. Dozvedeli sme sa toho veľmi veľa. Ďakujeme, ujo Kvak.

• Plavecký kurz šiestakov

Žiaci 6.A majú za sebou úspešný týždenný plavecký kurz.

• Športové úspechy

Máme za sebou celkom úspešný športový týždeň: minihádzaná o pohár primátora - 2 miesto, florbal - okresné kolo - 2 miesto a volejbal deviatakov - 3 miesto. Gratulujeme.

• Mikuláš v škôlke

• Sviatok sv. Mikuláša

Sviatok sv. Mikuláša sme oslávili liturgiou aj zábavou.

• Betlehemy

Vlastnoručne vyrobené betlehemy našich šikovných žiakov už zdobia vestibul školy.

• Vianoce sa blížia

Prosíme všetkých žiakov, aby v stredu (6.12.) prišli do školy vo vianočnom oblečení. Ak nemáte nič s motívom Vianoc, zoberte si niečo červené. Povolené sú aj mikulášske čiapky. Ďakujeme!

• Úsmev ako dar- podpora detského domova na Ukrajine

V spolupráci s organizáciou Úsmev ako dar 6.decembra sa vo všetkých triedach našej školy bude konať dobrovoľná zbierka. Ide o podporu detského domova na Ukrajine, ktorý bol v spolupráci s touto organizáciou zriadený. Teraz v čase vojny je tam situácia viac než vážna, majú problém s dodávkou energie a kúria a svietia len 2-4 hodiny denne. Sú to neľudské podmienky, v ktorých sa tieto deti nachádzajú. Preto Úsmev organizuje finančnú zbierku vo všetkých cirkevných školách v Trebišove na podporu týchto detí, aby sa im vedeli z finančných prostriedkov zabezpečiť generátory a tiež palivo do nich. Prispievať budete môcť cez školu finančný darom (do obálky, ktorú triedny učiteľ hneď zalepí), alebo pomocou prevodu na účet SK8409000000005184949191. Do poznámky uveďte „DARUJ TEPLO A SVETLO. Ďakujeme!

• Pohybová príprava Myšičiek na snehu

Aj Myšky si užili dnešnú pohybovku na snehu.
  • Prevencia proti šikane

Preventívna prednáška na tému Prevencia proti šikane. Pán riaditeľ a duchovný správca školy poukázali na dôležitosť budovania zdravých a priateľských vzťahov v kolektívoch.
  • Pohybová príprava škôlkarov na snehu