• Ukončenie šk. roka 2017/2018

 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Koniec šk. roka 2017/2018

  Slávnostné ukončenie šk. roka 2017/2018 

  29.06.2018 o 8:00 hod. 

  Po slávnostnom ukončení školského roka srdečne pozývame všetkých žiakov, zamestnancov, rodičov a priateľov školy na svätú liturgiu do Chrámu zosnutia Presvätej Bohorodičky v Trebišove so začiatkom o 10:00 hod.

                                                                                                                                                    vedenie školy

    

 • Oznam - školská jedáleň

   

  Z dôvodu uzávierky sa z obedov bude možné odhlásiť v pondelok a utorok (25. - 26. 6. 2018) LEN do 8:00. Žiadame kto ešte neuhradil stravné, nech tak urobí do konca mesiaca jún.

  vedúca jedálne

 • Festival detskej knihy, 19.6.2018


  „Čítame si radi, podelíme sa aj s Vami“ má názov 8. ročník festivalu detskej knihy v Zemplínskej knižnici v Trebišove. Začalo sa o 9:30 divadelným predstavením súboru Zázračná lampa z Bieloruska na mestskom amfiteátri. Pokračovalo pred budovou knižnice ilustrátorským workshopom s Katarínou Slaninkovou, tvorivými dielňami, kreslením na chodník a obľúbeným maľovaním na tvár. Mgr. Ľubica Bandoľová

 • Škola v prírode: 1. - 4. roč. - Slovenský raj - Plejsy

  Tohto školského roku sa naši menší žiaci vybrali do Školy v prírode do Plejsov v Slovenskom raji. Túto školu v prírode si okrem turistiky, hier, súťaží a opekania spojili s plaveckým výcvikom, ktorí zvládli výborne.

 • Školský výlet - Jasovská jaskyňa a botanická záhrada Košice

  V utorok, 5.6.2018, sa naši siedmaci vybrali na triedny výlet do Jasovskej jaskyne a Botanickej záhrady v Košiciach.V jasykni spoznávali rôzne vápencové útvary, ktoré sa v tomto skalnom priestore vytvárajú už tisíce rokov. Dozvedeli sa, že v Jasovskej jaskyni zimuje veľké množstvo netopierov a jednotlivé vápencové útvary vyrastú v priebehu roka približne o jeden milimeter.Po prehliadke jaskyne a obede putovali do Botanickej záhrady v Košiciach. Tam sa mohli poprechádzať pomedzi exotické motýle, zažiť tropickú klímu, prezrieť si rôzne teplomilné rastliny a vidieť malé hospodárske zvieratá

 • Výlet - Výsoké Tatry

  Na deň detí sa trieda 8.A vybrala spolu s triednou pani učiteľkou do Vysokých Tatier. Dlho sme nepremýšľali a zhodli sme sa na konkrétnom mieste. Cestovali sme už od skorého rána. Ani sme sa nenazdali a boli sme v stanici Štrbské Pleso, odkiaľ sme sa vydali turistickým chodníkom do prekrásnej panorámy Popradského plesa. Naše krásne hory nás prijali veľmi priaznivým počasím. Cestou náučným chodníkom sme si preopakovali fluóru a faunu našich veľhôr a osviežili čerstvou vodou zlesnej studničky. Obedovú prestávku sme si dali na Popradskom plese. Chutné slovenské pochúťky ako bryndzové halušky, či parené domáce buchty nemohli chýbať. Občerstvení sme sa vybrali na symbolický cintorín, ale pre vegetačné obdobie ešte bol zatvorený,  čo nás tak trocha sklamalo. Celý deň však plynul v dobrej nálade a skonštatovali sme, že budúci rok si opäť tento sviatok nás "dospelých" detí zopakujeme.   Mgr. Daniela Ferenčiková

 • Deň otvorených dverí v kasárňach, 1.6.2018

  V prvý júnový deň privítali príslušníci 21. zmiešaného mechanizovaného práporu v Trebišove vo svojich priestoroch detských návštevníkov, ktorým pri príležitosti ich sviatku usporiadali Deň otvorených dverí a umožnili im tak nazrieť do práce profesionálneho vojaka.Na tohtoročnom podujatí sa najmenší mali možnosť oboznámiť s bojovou technikou i ručnými zbraňami používanými v podmienkach práporu. Množstvo ratolestí, hlavne chlapcov najviac zaujal vystavený tank T-72, ďalej BVP-1 a ručné zbrane prevažne Pi vz. 82, či súčasti nosného modulárneho systému. Na záver im vojaci ukázali bojové techniky obrany.

 • Zlatý hlas - výberové kolo

  Stredu sa uskutočnilo výberové kolo pre žiakov primárneho vzdelávania základných škôl v Trebišove. Súťaží sa v speve populárnej piesne na hudobný podklad, alebo vlastný doprovod. Z piatich súťažiacich našej školy postúpili do semifinále dňa 11.6. 2018 o 10.00 h Barbora Becová zo 4.A a Emília Semanová zo 4.A.Blahoželáme.

 • Čitateľský maratón

  Linka detskej istoty organizuje už 11. ročník detského čitateľského maratónu. Do projektu sa aj v tomto roku zapája Zemplínska knižnica v Trebišove čítaním u nás v našej knižnici od 9:00 do 15:00 žiakmi primárneho vzdelávania.Cieľom projektu je pritiahnuť k čítaniu čo najviac detí a zároveň poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Realizuje sa 6-hodinovým čitateľským maratónom, do ktorého sú zapojené deti z viacerých miest Slovenska. Krstnou mamou projektu je známa humoristka a spisovateľka pani Oľga Feldeková.

 • Výlet na Zemplínsku rozhľadňu

  Do galérie Výlet na Zemplínsku rozhľadňu boli pridané fotografie.

 • Zber papiera

 • Pasovačka prvákov v Zemplínskej knižnici v Trebišove

  Kniha – priateľ človeka.

  Dňa 21. 5. 2018 boli naši prváčikovia slávnostne prijatí medzi čitateľov  Zemlínskej knižnice v Trebišove. Svoje čitateľské schopnosti preukázali rôznymi aktivitami, ktoré si pre nich pripravili pracovníčky knižnice. Boli oboznámení s rôznou literaturou a prešli sa všetkými oddeleniami, ktoré sa v knižnici nachádzajú. Nakoniec sa dostali k detskej literatúre, kde ich zaujalo množstvo kníh určených práve pre ne. Deti návšteva zaujala a veríme, že si nájdu čas na nové príbehy, ktoré si prečítajú v knihách.

  Dobrá kniha je drahokam, ktorý vrhá záblesky radosti a šťastia do všetkých vrstiev ľudskej spoločnosti. (Charles Augustin Sainte-Beuve).

 • DOD - Hasiči

 • Duchovno formačné podujatie zamestnancov školy

  Učitelia a zamestnanci CZŠ sv. Juraja a CGYM sv. Jána Krstiteľa v Trebišove sa zúčastnili duchovno-formačného podujatia v dňoch 7. – 8. 5. 2018. V rámci pedagogickej formácie v tieto dni spoznávali byzantskú kresťanskú kultúru z 18. storočia. Navštívili totiž drevené chrámy v okrese Snina. Najprv si pozreli drevený chrám v obci Jalová, kde pre nich slávil sv. liturgiu košický eparchiálny biskup vladyka Milan Chautur, CSsR. Ten vo svojej homílii pripomenul, že veľkosť Boha treba vnímať aj v jednoduchom drevenom chráme, pretože Boh sa narodil v chudobnej maštali. Tak aj jednoduchší človek – chudobný v duchu – skôr spoznáva veľkosť Boha. Okrem iného pripomenul, že v spomenutom chráme voľakedy aj sám miništroval. Potom si účastníci vypočuli zaujímavú prednášku z histórie gréckokatolíckej cirkvi v tejto rusínskej oblasti v drevenom chráme v Topoli a v Uličskom Krivom. Mnohé zaujímavosti im predstavili sprievodcovia v originálnom rusínskom nárečí. V každom chráme modlitbou akatistu chválili Pána. Spolu s duchovnými správcami škôl uvažovali nad hodnotou Božieho pôsobenia v prírode a rodine. Okrem toho navštívili aj útroby Vodárenskej nádrže Starina a mohli z vyhliadkovej veže uprostred vodnej masy obdivovať krásy a jedinečnosť  okolitej prírody. Poslednou zastávkou bola návšteva renesančného kaštieľa v Humennom, ktorá im objasnila históriu tohto kraja v kontexte vývoja cirkevného usporiadania. Práve pôvodní vlastníci humenského kaštieľa boli iniciátormi rekatolizácie a napokon vyvinuli aj snahy o cirkevnú úniu najprv v Krásnom Brode a neskôr v Užhorode.

  Vedenie CZŠ

 • RIADITEĽSKÉ VOĽNO

  Riaditeľka CZŠ sv. Juraja udeľuje dňa 7.5.2018 (pondelok) 

  žiakom 1. - 9. roč. riaditeľské voľno

  z dôvodu duchovno formačného podujatia zamestnancov školy.

 • ŠKOLFEST


  Žiaci prvého, aj druhého stupňa sa stredu 2. mája zúčastnili na koncerte troch populárnych interprétov skupiny Desmod, Dary Rolins s tanečníkmi a skupiny Komajota v košickej Steel Aréne. Koncert bol jedinečnou hudobnou šou plnou svetelných efektov, laserovej šou, LED obrazoviek a ďalšch efektov na ktorý mnohí z nás tak skoro nezabudnú

 • Biblická olmpiáda - krajské kolo


  Dňa 24. apríla žiaci našej školy Miriam Diheneščíková, Jakub Štefanko a Damián Rusnák reprezentovali gréckokatolícku farnosť Zosnutia presvätej Bohorodičky v Trebišove na Biblickej súťaži eparchiálneho (krajského) kola v Košiciach, kde po úspešnom zvládnutí súťažných okruhov získali 1. miesto. Srdečne im blahoželáme a vyprosujeme Božie požehnanie nielen do ďalšej reprezentácie na metropolitnom (celoslovenskom) kole v Juskovej Voli, ale predovšetkým radostné nasledovanie i oslavovanie Pána Ježiša v ich každodennom živote.

 • Zemplínske poľovnícke dni, 20. 4. 2018

  V areáli Múzea a Kultúrneho centra južného Zemplína v Trebišove sa dňoch 19. - 22. apríla 2018 sa uskutočňuje 15. ročník Zemplínskych poľovníckych dní. V rámci podujatia sme si aj my boli prezrieť chovateľskú výstavu trofejí a výstavu výtvarných prác „Príroda a poľovníctvo očami detí“.

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv. Juraja
  Gorkého 55
  075 01 Trebišov
 • Riaditeľka školy
  0918 676 857

  Zástupcovia riaditeľky školy
  0917 361 533

  Sekretariát
  0917 361 532

  Školská jedáleň
  0948 850 716

Fotogaléria