Charakteristika školy

Základná škola na Ulici Gorkého55 v Trebišove vznikla ešte v roku 1980.V roku 2014 sa novým zriaďovateľom školy stala Gréckokatolícka eparchia Košice, ktorá neskôr zriadila aj materskú školu. V súčasnosti nesie škola názov Cirkevná základná škola  s materskou školou sv. Juraja.

Vďaka nedávno uskutočnenej rozsiahlej rekonštrukcii budovy a vnútorných priestorov školy poskytujeme svojim žiakom možnosť vzdelávať sa v príjemnom, priateľskom, tichom, bezpečnom a modernom prostredí. Po dlhých rokoch sa nám podariloznížiť energetickú náročnosť celej budovy školy, vymeniť okná, zatepliť budovu a urobiť modernú fasádu, vymeniť radiátory a zmodernizovať triedy po technickej aj estetickej stránke,zrekonštruovať a vybaviť modernými pomôckami odborné učebne, revitalizovať školský areál skalkami, suchým jazierkom, vysadenými drevinami a školským ovocným sadom. Obnovili sme aj priestory školského bazéna, ktorý sprístupňujeme žiakom v pravidelných intervaloch.

V duchu kresťanských zásad sa spolu s pedagógmi snažíme v našej škole vytvárať úprimné a zdravé vzťahy, šíriť radosť a spokojnosť, ktoré v nemalej miere podporujú celkový vzdelávací proces. Vytvárame prostredie, ktoré ponúka dôveru vo vlastné schopnosti, vzájomnú spoluprácu a akceptovanie sa. Do výchovno-vzdelávacieho procesu vnášame nové prístupy a metódy, ktoré zodpovedajú súčasným trendom vo vzdelávaní, čím postupne meníme tradičnú školu na školu modernú. Snažíme sa rešpektovať talenty každého žiaka, hľadáme a budujeme jeho potenciál, usilujeme sa o individualizáciu výchovno-vzdelávacieho procesu.

Našim žiakom ponúkame kvalitný vzdelávací proces v triedach s nižším počtom žiakov, možnosť rozvíjať svoje telesné danosti prostredníctvom športovej prípravy, ktorá nie je zameraná len na futbal, zdravú desiatu priamo v školskej jedálni, školský klub detí od skorých ranných hodín, i umiestnenie najmenších súrodencov v dvoch oddeleniach materskej škôlky. Našich žiakov aktívne zapájame do rôznych vedomostných a športových súťaží, pravidelne organizujeme lyžiarsky výcvikový kurz a pobyty žiakov v škole v prírode. Aktivity žiakov postupne rozširujeme o základných plavecký a korčuliarsky výcvik.

Vzájomnou a otvorenou komunikáciou rozvíjame pozitívnu klímu školy s osobnými vzťahmi bez anonymity, atmosféru dôvery a rešpektu. Veľmi radi sa stretávame s každým rodičom a žiakom, ktorí majú záujem začleniť sa do našej školy alebo škôlky, nahliadnuť do jej priestorov a bližšie spoznať našu školskú rodinu. Aktívne spolupracujeme s rodičmi našich žiakov, nakoľko to vnímame ako najdôležitejší krok k napredovaniu dieťaťa a žiaka. Uvedomujeme si, že oni sú tým semienkom, ktoré v budúcnosti prinesie svoje ovocie.