Navigácia

• Aktualizácia údajov

Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
  • Víťazi obvodového kola vo futbale

Utorok 16.4.2024 sa na pôde našej školy uskutočnilo obvodové kolo vo futbale mladší žiaci - Školský pohár. Zúčastnili sa ho žiaci CZŠ s MŠ sv.Juraja, ZŠ Komenského, ZŠ M.R. Štefánika. Naši žiaci sa umiestnili na prvom mieste. Blahoželáme k postupu na okresné kolo.

• Kuchárska show

BURGER concept by Bidfood v našej škole

Utorok 16.4.2024 pre nás lahodnú krémovú hrachovú polievku a výborný hamburger pripravovali šéfkuchári Marek Madzik a Tóno Kubík. ĎAKUJEME!

Marek Madzik: Executive chef spoločnosti Bidfood Slovakia a držiteľ certifikátu pre akreditovaného komisára WACS. Svoje skúsenosti získal počas pôsobenia v Nemecku, Taliansku a Švédsku, ako aj na prestížnych zahraničných gastronomických podujatiach. Bol členom tímu kuchárov súťažiacich na olympiáde IKA 2016 so ziskom bronzovej medaily. Jeho cieľom je pozdvihovať úroveň gastronómie na Slovensku.

Naši žiaci mali z netradičného obeda veľkú radosť. Ďakujeme našej zlatej vedúcej školskej jedálne Miške Poľackej za sprostredkovanie tohto zážitku. Ďakujeme aj obchodnej zástupkyni firmy Bidfood pani Blažene Vargaeštokovej, tetám kuchárkam a všetkým zainteresovaným.

• Trieda Myšiek a Zajkov v telocvični

• Obvodové kolo Mc Donalds cup

Piatok 12.4.2024 sa na pôde našej školy uskutočnilo obvodové kolo Mc Donalds cup s družstvami CZŠ s MŠ sv. Juraja Gorkého Trebišov, ZŠ Novosad, CZŠ s MŠ sv. Michala archanjela Stanča. Naši žiaci získali 1. miesto a postúpili na okresné kolo súťaže.

• Úspech v matematickej súťaži

Stredu 10.4.2024 sa uskutočnilo okresné kolo matematickej súťaže Pytagoriáda. Zo 6.-8. ročníka reprezentovali našu školu Romana Buláková, Dávid Záhorský, Dejan Milišič a Noemi Haburajová.

Blahoželáme  Romanke Bulákovej, ktorá obsadila krásne 3. miesto v silnej konkurencii nadaných matematikov.

Všetkým reprezentantom ďakujeme za účasť na súťaži.

• Absolútny víťaz v stolnom tenise

Náš siedmak Rasťo Švec dnes vybojoval prvé miesto vo Východoslovenskom pohári mládeže v stolnom tenise. Získal aj ocenenie ABSOLÚTNY VÍŤAZ. Blahoželáme a veľmi sa tešíme z jeho úspechov.

• Úspech v džude

V súťaži 1.kola ligy a zároveň Majstrovstiev východoslovenského kraja, ktoré sa uskutočnili vo Vranove nad Topľou získali naši žiaci krásne umiestnenia. Martin Babják z 3.A prvé miesto , Dorián Sabol z 2.A druhé miesto . Srdečne blahoželáme!

• Návšteva z veterinárnej ambulancie

Škôlkari v MŠ mali štvrtok 4.4.2024 príjemnú navštevu z veterinárnej ambulancie Vetna Trebišov, kde im pani doktorka prednášala ako sa správne starať o zvieratka.

Veľke ĎAKUJEM patrí MVDr. Márií Strakovej a MVDr. Veroniky Kurejovej.

• Okresné kolo súťaže Zemplin špiva i hutori

Štvrtok 4.4.2024 sme sa zúčastnili už 20. ročníka okresného kola súťaže Zemplin špiva i hutori. Najprv sme sa predstavili folklórnym pásmom najmladších žiakov a potom sme súťažili v kategóriach sólospev, skupinový spev i hovorené slovo. Konkurencia bola obrovská...cca 90 súťažiacich.Odnášame si však krásne 2.miesto v kategórii skupinový spev, 3.miesto v kategórii sólospev Miško Dušek, a tiež 3.miesto v kategórii hovoreného slova, ktorý nám priniesli Adrián Pustai a Samko Šimai. Blahoželáme.

Veľké ďakujeme patrí našej p. uč. Martinke Bulákovej, ktorá s veľkým zanietením pripravila žiakov na súťaž.

• Kreatívne pracovné vyučovanie

Žiaci 4.B si dnes vyskúšali kreatívne a technicky zamerané hodiny pracovného vyučovania. Overili si svoje technické schopnosti, plánovanie a tvorivosť, preskúšali jemnú motoriku a podporili vzájomnú spoluprácu

• Plavecký výcvik 2.A

Žiaci 2.A sa nenechali zahanbiť 2.B a ukázali odvahu a športového ducha pri nácviku plávania.

• Prerušenie prevádzky materskej školy

Riaditeľ školy PaedDr. Martin Uporský prerušuje prevádzku materskej školy od 28.3.2024 do 3.4.2024.

Nástup detí do materskej školy je štvrtok 4.4.2024.

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Úspešný karatista z 1.A

Náš talentovaný žiak Oliver Kačinez z 1.A je vášnivy karatista, ktorý sa zúčastňuje všetkých súťaží. Veľmi sa tešíme z jeho úspechov