• Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Hodina deťom

  Ďakujeme našim žiakom za prejavenie úsilia a srdečnosti pri poslednom - jubilejnom 10. ročníku zbierky v uliciach - Hodina deťom.

  Vedenie CZŠ sv. Juraja

 • 6. 7. 2017

  Už sa stalo dobrým zvykom, že na konci školského roka zamestnanci CZŠ sv. Juraja a Cirkevného gymnázia z Trebišova absolvujú spoločnú duchovnú obnovu. V dňoch od 30.6. - 1.7. putovali spoločne k Presvätej Bohorodičke do Levoče. V rámcí 100 ročného jubilea fatimských zjavení a výzvy biskupov sa na Levočskej mariánskej hore zasvätili Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Okrem toho navštívili aj Spišskú Kapitulu, kde im odborným výkladom bola priblížená história chrámu sv. Martina a biskupského paláca. Navštívili aj Spišský hrad, Formačné centrum Skala vo Svite a nechýbala ani zastávka v Žakovciach, kde mohli naživo reflektovať, aká je náročná práca s ľuďmi na okraji spoločnosti.

 • Oznam!

  Riaditeľka CZŠ sv. Juraja

  udeľuje

  30.06.2017 riaditeľské voľno

  všetkým žiakom školy.

  vedenie školy

 • 28. 6. 2017

  Žiaci našej školy navštívili v dňoch 20.-24.6.2017 hlavné mesto Českej republiky – Prahu.

  Cestovali sme vlakom a hneď v prvý deň pobytu sme si prezreli Karolínum – jeho veľkolepé priestory a aulu, v ktorej promujú študenti Karlovej univerzity. Po tomto zážitku sme sa vybrali do ZOO, ktorá je treťou najväčšou v Európe.

  Potom sme sa zamerali na obhliadku Pražského hradu, veľmi sa nám páčil Orloj obdivovaní turistami z celého sveta. Praha je nádherná a ponúka veľa pamätihodností. Z nespočetného množstva pamiatok sme si vybrali obhliadku Múzeum Karla Zemana a Múzeum voskových figurín kde nájdeme populárne osobnosti z celého sveta.  Zaujímavá bola aj plavba po Vltave.

  Ubytovaní sme boli v Hrádku pri  Vlašimi, kde je prekrásna príroda. Voľný čas sme trávili v neďalekom lesíku – hrali sme loptové a spoločenské hry.

  Naše poďakovanie patrí Mgr. Ferenčikovej a Mgr. Havrilkovi, ktorí sa nám venovali 24 hodín denne. Bol to vydarený výlet, na ktorý budeme aj po rokoch v dobrom spomínať.

   

                                                                                                                    Žiaci CZŠ v Trebišove

 • 26. 6. 2017

  Do galérie Opekačka ŠKD boli pridané fotografie.

 • 13. 6. 2017

  Prvý deň nášho pobytu bol fantastický. Začalo sa to spoznávaním izieb a priestorov ubytovne, zoznámením sa s animátormi a pokračovalo to súťaživými disciplínami, diskotékou a večernou rozprávkou na dobrú noc.

  Všetky fotografie zo školy v prírode sú na FB našej školy.

 • 12. 6. 2017

  Do galérie Minifestival detskej knihy boli pridané fotografie.

 • 12. 6. 2017

  V piatok sa žiaci primárneho vzdelávania zapojili do atletickej olympiády základných škôl. Zmerali si sily v štyroch disciplínach, skoku
  do diaľky, hode loptou, šprinte a vytrvalostnom behu. Počasie im prialo a deti predvádzali skvelé výkony. Nakoniec obsadili pekné 3. miesto a my im blahoželáme.
                                                                                                                                                    Mgr. Zambová

 • 7. 6. 2017

  Do galérie Výlet do Bardejova boli pridané fotografie.

 • 5. 6. 2017

   

  V dňoch 1.-2. júna 2017 sa vo Vranove nad Topľou konal medzinárodný súťažný festival mladých spevákov populárnej piesne vo veku od 12 do 15 rokov - GAŠTANČEK 2017.

  NAŠU ŠKOLU REPREZENTOVALA ŽIAČKA VIKTORIA PETRÍKOVÁ S O ŠPANIELSKOU PIESŇOU "WARRIOR" OD DEMI LOVATO.

  SÚŤAŽE SA ZÚČASTNILO 14 FINALISTOV ZO SLOVENSKA A Z POĽSKA. VYBRANÍ BOLI ODBORNOU POROTOU Z DESIATOK SPEVÁKOV, KTORÍ ZASLALI SVOJE VLASTNÉ NAHRÁVKY POPULÁRNEJ PIESNE.

  PIESNE SPREVÁDZALI TANEČNICE Z POĽSKA Z TANEČNEJ ŠKOLY. 

  NAŠU SPEVÁČKU SPREVÁDZALA SCÉNICKÝM TANCOM NAŠA BALETKA GABRIELA PUCIOVÁ, KTORÁ SI SAMA VYTVORILA CHOREOGRAFIU K TEXTU PIESNE.

  VŠETCI FINALISTI BOLI ODMENENÍ, VŠETCI BOLI VÍŤAZMI, VŠETCI BOLI ÚŽASNÍ!

  FESTIVAL SA KONAL DVA DNI, KDE V PRVÝ DEŇ  VŠETCI SPEVÁCI TRÉNOVALI SVOJE VÝKONY NA PODIOVÝCH SKÚŠKACH, GENERÁLKE SO ŽIVOU HUDBOU, KLAVÍROM, HUSĽAMI A KLIPMI PIESNÍ. 

  TEŠÍME SA NA DALŠIE KOLO BUDÚCI ROK, KDE VERÍM, ŽE SA PRIPOJA AJ DALŠIE TALENTY NAŠE

 • 1. 6. 2017

  Primárne vzdelávanie si dnešný sviatok detí užilo v zoologickej záhrade v Košiciach. Je jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku, ktorá sa buduje od roku 1979. Žije v nej viac ako 230 druhov zvierat. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Pre mnohých to bolo prvé stretnutie so zoo-zvieratami, preto to bolo tak nesmierne výnimočné. Záver výletu si užili pri stánkoch so suvenírmi a detskom ihrisku. Spokojní a obohatení zážitkami si v autobuse aj podriemkali. Mgr. Ľubica Bandoľová

 • 1. 6. 2017

  Príjemné schladenie v parku počas horúceho dňa. Zahrali sme si naháňačky, skrývačky, príjemne sme sa porozprávali a načerpali dobrú energiu v prírode. 

                                                                                                                             p. Chauturová

 • 29. 5. 2017

  Skvelý zážitok mali žiaci našej školy, ktorí sa zúčastnili koncertu obľúbených slovenských spevákov Dominiky Mirgovej,  Celeste Buckingham a Adama Ďuricu v Steel Arene v Košiciach 25. mája 2017. Tento koncert pripravili organizátori /agentúra Tramtária/ pri príležitosti Dňa detí a podľa ich slov ide o 1.ročník takéhoto podujatia a keďže mal u žiakov obrovský úspech, ubezpečovali divákov, že budúci školský rok opäť pripravia podobný koncert. Plný hokejový štadión burácal pri vystúpení spevákov a atmosféra bola vynikajúca. Pre žiakov to bolo naozajstný zážitok plný emócií a výbornej atmosféry. 

                                                                                                                                                     Mgr. Harizalová

 • 26. 5. 2017

  Dobré priateľstvo sa buduje na spoločných hodnotách. Priateľstvo je vzácny dar a tento dar si dnes navzájom darovali deti z II. oddelenia ŠKD .Pri tejto príležitosti ich p. vychovávateľka Olinka pozvala na symbolickú pizzu priateľstva ,na ktorej si deti pochutnali, porozprávali si svoje priania ,spoločne si zaspievali a zahrali sa za asistencie našich milých praktikantiek zo Súkromnej strednej odbornej školy  DSA Lenky a Mirky .Ďakujeme všetkým ,ktorí sa na príprave tohto podujatia podieľali.

                                                                                                                                                        Bc. Čiljaková Oľga

 • 26. 5. 2017

  Staršie žiačky dnes získali 1. miesto na krajskom kole Futbal Cup - malý futbal a postupujú na celoslovenskú súťaž. Dievčatá, patrí Vám veľká gratulácia, sme na vás neskutočne hrdí.

                                                                                                                                                Vedenie školy.

 • 26. 5. 2017

  Botanická záhrada pri UPJŠ v Košiciach usporiadala pre žiakov základných škôl botanickú súťaž, ktorej sa zúčastnili aj žiaci našej cirkevnej školy. V stredu 24.mája 2017 sa skupinka našich „botanikov“ vybrala do Košíc. Sme radi, že sme sa v úctyhodnom počte – 70 žiakov z celého Košického kraja nestratili. Výborné umiestnenie a pekné znalosti v poznávaní rastlín predviedol Dávid Máček, žiak 5.B triedy. Bolo to netradičné, ale veľmi zaujímavé podujatie. Žiaci mali možnosť spoznať nielen domáce rastliny, ale aj exotické, teda také, ktoré doteraz videli len na obrázku. Súťažilo sa v nezvyčajnom prostredí – v objektoch botanickej záhrady, čo tiež nie je na zahodenie.
  Ďakujeme našim žiakom za vzornú reprezentáciu školy a za preukázané vedomosti z oblasti botaniky. Tešíme sa na ďalšie výzvy, ktoré z našej strany určite neostanú bez povšimnutia. Mgr. Ferenčiková

 • 25. 5. 2017

  Zábava a milé povinnosti, ktoré sme zažívali počas roka. Sánkovačka, výroba prstových bábok a šantenie počas teplých dní na školskom dvore.                                                                                                                      p. Erika Chauturová

strana:

Novinky

Kontakt

 • Cirkevná základná škola sv. Juraja
  Cirkevná základná škola sv. Juraja
  Gorkého 55
  075 01 Trebišov
 • Riaditeľka školy
  0918 676 857

  Zástupcovia riaditeľky školy
  0917 361 533

  Sekretariát
  0917 361 532

  Školská jedáleň
  0948 850 716

Fotogaléria