Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Sobota 16. 12. 2017

• Štvrtok, 14. decembra 2017 žiaci našej Cirkevnej základnej školy sv. Juraja navštívili zariadenie LUMEN. Svojím kultúrnym programom a svojou radosťou a úprimnosťou potešili klientov tohto zariadenia.

Mgr. Dutková

• Stať sa prvákom je veľká vec. Treba si zvyknúť na toľko nových ľudí, povinností a pravidiel ... Aby na toto obdobie deťom zostali krásne spomienky, čakal na prvákov slávnostný deň. Rodičia detí tak boli 8. decembra svedkami výnimočnej udalosti - pasovanie žiakov prvého ročníka do „cechu školského“. Tohto roku bol ich veľký deň sprevádzaný "Snehovou kráľovnou", ktorá uniesla Kaya do svojho ľadového kráľovstva. Prváci splnením niekoľkých úloh Kaya vyslobodili a zložením „Sľubu prváka“, boli prijatí do „cechu školského“ Cirkevnej základnej školy sv. Juraja. Prváčikovia boli z pasovania nadšení, lebo také niečo ešte nezažili. Aj tento rok táto tradícia splnila svoj účel a zanechala v očiach detí veľa radosti a dojmov, z čoho sa všetci veľmi tešíme.

• V piatok 8.12.2017 sa uskutočnil na našej škole futbalový maratón. Bol to už 9.ročník tohto obľúbeného podujatia, ktorý si získal svojich stálych fanúšikov medzi súčasnými, ale aj bývalými žiakmi našej školy. Začal sa o 10,00 hod. a skončil večer o 22,00 hod. Žiaci hrali nepretržite 12 hodín, vždy dve družstvá proti sebe, jedno družstvo zelené a druhé modré. Súťažilo 12 družstiev a konečný stav bol 279 : 261. Slávnostný výkop vykonala pani riaditeľka, Mgr. Ľudmila Bumberová. Povzbudzovali žiaci, učitelia i rodičia, ktorí sa prišli pozrieť na svoje deti. V kuchyni pripravili sladké občerstvenie – šišky s džemom a čaj, ktorý osviežil a dodal energiu všetkým hráčom. V tomto školskom roku sme futbalový maratón rozdelili na dve časti, a to na zimnú a letnú časť. Zimný maratón má 12 hodín a letný maratón bude naďalej 24 hodinový. Garantmi podujatia sú ako každý rok Mgr. Uporský, Mgr. Capko a šéftréner Migaš.

• Dňa 12.12.2017 (utorok) udeľuje riaditeľka CZŠ sv. Juraja, riaditeľské voľno všetkým žiakom školy z dôvodu formačno-duchovného podujatia pre zamestnancov školy.

riaditeľka školy

• V deň svätého Mikuláša sa celé vyučovanie nieslo v očakávaní, utvrdzovaní priateľstiev a príjemnej atmosfére. Našich žiakov počas vyučovania prekvapili Mikuláš, anjel a čert. Navštívili všetky triedy. Čert zúčtoval s nezbedníkmi a zašpinil ich sadzou, anjel obhajoval dobré skutky a Mikuláš napokon obdaroval žiakov chutnými dobrotami.

• Naši chlapci uspeli na krajskom kole vo futsale a získali nielen krásne 1. miesto, ale aj postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa uskutočnia v apríli 2018. Srdečne BLAHOŽELÁME.

• CZŠ sv. Juraja v Trebišove pripravila aktivitu nasmerovanú na stretnutie s Kristom, ktorého narodenie v tomto období už očakávame. V piatok 1.12.2017 sa detičky prvého stupňa zapojili do projektu „Noc čítania Biblie“. Okrem žiakov školy boli pozvané aj ostatné deti z obidvoch katolíckych farností, aby spoločne poznávali stvorenie sveta (Témou bolo poznania stvorenie sveta) podľa knihy Genezis. Celý projekt slovom a modlitbou zahájil o. Ján Kovaľ, kaplán tunajšej rímskokatolíckej farnosti. Nasledoval otvárací ceremoniál, po ktorom sa detičky rozdelili do siedmich skupín. Postupne na siedmich stanovištiach, ktoré predstavovali jednotlivé dni stvorenia, deti mohli spoznávať, koľko pre nich nekonečný Boh vytvoril. Pri predstavení každého dňa stvorenia zaznelo Božie slovo, ktoré deti vnímali a na základe neho, mali splniť jednotlivé aktivity. Za splnené aktivity získavali stanovené body. Po absolvovaní „celého stvorenia“ nasledovala spoločná hostina, na ktorej si žiaci uvedomili, čo všetko dostávajú z Božej ruky. Následne boli so svojimi rodičmi pozvaní k sláveniu svätej liturgie, ktorú celebroval miestny protopresbyter o. Dušan Seman, spoločne s duchovným správcom školy. V príhovore zaznelo povzbudenie, že hoci tento večer mohli deti a ich rodičia stráviť pohodlnejšie, vybrali si poznávanie Božieho slova, ktoré má trvácu hodnotu. Na záver absolventi biblickej školy získali originálne diplomy a odznaky, ktoré im budú pripomínať tohtoročnú Noc čítanie biblie. Bez poďakovania ne

• Dnes k nám do školy zavítali predškoláci z materskej školy na ul. 29. augusta. Prišli sa pozrieť, ako prebieha vyučovanie v naozajstnej skole. Skúsili s nami čítať, počítať, určovať geometrické tvary, rozoznávať farby, spievať a tancovať. Zistili, že v škole sa nemusíme len "učiť", ale vedomosti môžeme získavať aj hrou. Všetci sa už veľmi tešia do prvého ročníka.

Mgr. Mária Bobíková